Jak zapisać dziecko do ZHR?

Krok 1.

W celu zapisania dziecka do ZHR należy skontaktować się z hufcowym (w przypadku chęci zapisania syna) lub hufcową (w przypadku córki) hufca najbliższego Państwa miejsca zamieszkania. Hufcowy/-a przekaże Państwu kontakt do drużynowego/-ej drużyny, do której w miarę możliwości zostanie przyjęte Państwa dziecko.

Mapę z podziałem chorągwi na hufce oraz kontaktami do hufcowych Chorągwi Harcerek znajdą Państwu pod tym linkiem.

Mapę z podziałem chorągwi na hufce oraz kontaktami do hufcowych Chorągwi Harcerzy znajdą Państwo pod tym linkiem.

Krok 2.

Po dołączeniu dziecka do gromady/drużyny rodzice lub opiekunowi prawni zobowiązani są uzupełnić deklarację przynależności do Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej i przekazać ją drużynowej/drużynowemu drużyny harcerskiej lub zuchmistrzyni/zuchmistrzowi gromady zuchowej. Deklarację znajdą Państwo poniżej.

Deklaracja do pobrania